انشای یه پسر کوچولو درباره ی ازدواج

انشا یک بچه دبستانی در مورد ازدواج (اوج خنده)

 

 


هر وقت من یک کار خوب می کنم مامانم به من می گوید بزرگ که شدی برایت یک زن خوب می گیرم.تا به حال من پنج تا کار خوب کرده ام و مامانم قول پنج تایش را به من داده است

حتمن ناسرادین شاه خیلی کارهای خوب می کرده که مامانش به اندازه استادیوم آزادی برایش زن گرفته بود. ولی من مؤتقدم که اصولن انسان باید زن بگیرد تا آدم بشود ، چون بابایمان همیشه می گوید مشکلات انسان را آدم می کند.

در عزدواج تواهم خیلی مهم است یعنی دو طرف باید به هم بخورند. مثلن من و ساناز دختر خاله مان خیلی به هم می خوریم.

از لهاز فکری هم دو طرف باید به هم بخورند، ساناز چون سه سالش است هنوز فکر ندارد که به من بخورد ولی مامانم می گوید این ساناز از تو بیشتر هالیش می شود.
در عزدواج سن و سال اصلن مهم نیست چه بسیار آدم های بزرگی بوده اند که کارشان به تلاغ کشیده شده و چه بسیار آدم های کوچکی که نکشیده شده. مهم اشق است !

اگر اشق باشد دیگر کسی از شوهرش سکه نمی خواهد و دایی مختار هم از زندان در می آید من تا حالا کلی سکه جم کرده ام و می خواهم همان اول قلکم را بشکنم و همه اش را به ساناز بدهم تا بعدن به زندان نروم.

مهریه و شیر بلال هیچ کس را خوشبخت نمی کند. همین خرج های ازافی باعث می شود که زندگی سخت بشود و سر خرج عروسی داییمختار با پدر خانومش حرفش بشود دایی مختار می گفت پدر خانومش چتر باز بود.. خوب شاید حقوق چتر بازی خیلی کم بوده که نتوانسته خرج عروسی را بدهد. البته من و ساناز تفافق کرده ایم که بجای شام عروسی چیپس و خلالی نمکی بدهیم. هم ارزان تر است ، هم خوشمزه تراست تازه وقتی می خوری خش خش هم می کند!

اگر آدم زن خانه دار بگیرد خیلی بهتر است و گرنه آدم مجبور می شود خودش خانه بگیرد. زن دایی مختار هم خانه دار نبود و دایی مختار مجبور شد یک زیر زمینی بگیرد. میگفت چون رهم و اجاره بالاست آنها رفته اند پایین! اما خانوم دایی مختار هم می خواست برود بالا! حتمن از زیر زمینی می ترسید. ساناز هم از زیر زمینی می ترسد برای همین هم برایش توی باغچه یک خانه درختی درست کردم. اما ساناز از آن بالا افتاد و دستش شکست.. از آن موقه خاله با من قهر است.

قهر بهتر از دعواست. آدم وقتی قهر می کند بعد آشتی می کند ولی اگر دعوا کند بعد کتک کاری میکند./ 14 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
reza

[قهقهه][قهقهه][قهقهه] وری اکسلنت[تایید] درگیر اشق و شیر بلالشم[خنده] خفن توپ بود[دست]

reza

راستی بدو بیا که ماریوس محتاجه دعاس[خنده][نیشخند]

دوست جون

خیییییییییییییییلی باحال بود.[نیشخند][نیشخند][بغل]

نسترن شیطون بلا

سلام ...اما با بوی خدافظی... آپ آخر نسترن شیطون بلا.... بیاید بخونید

امير

سلام دوست عزيزم... واقعا شرمنده ام كه بهتون سر نمي زنم... من خيلي كم وب ميام... اگه نشد بهتون سر بزنم ناراحت نشيد و وقعا منو ببخشيد!!! البته شايدم خوشحال بشيد... الانم كه اومدم فقط خواستم بگم به يادتونم...[گل]

ََALI

salam matlabet kheili ghashang bood .... upam bia

تک ستاره شب

سلام دوست عزیز [گل] وبلاگ زیبایی دارید لطفا به این وبلاگ سری بزنید منم مثل شمادوست نسترن بودم خوشحال میشم [گل]

سمیرا

با سلام من سميرا هستم و اومدم تا تو اين دنياي مجازي فعاليت کنم و دوستان خوبي داشته باشم خوشحال ميشم همو لينک کنيم دوست داشتي من با اسم سميرا بي نظير بلينک و خبرم کن تا منم با افتخار لينکت کنم مسي مسي

milad devil

salam doste aziz webe gashangi dari be webe manam sar bezan inam adres age dos dashti linkam kon www.milad73devil.blogfa.com

مهرداد

عالی بود